ARCHIWUM WIADOMOŚCI I KOMUNIKATÓW

liniapowrót do głównej strony

∗   Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam na otwarte zebranie Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, które odbędzie się w dniu 17 marca 2023 roku (piątek) o godzinie 12.00 w siedzibie Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, ul. Filtrowa 1, sala konferencyjna (parter). Liczę na niezawodną obecność Państwa na zebraniu Sekcji IPB w Warszawie. Więcej informacji tutaj.

∗   Szanowni Państwo, z głębokim żalem przekazujemy informację, że zmarła dr hab. inż. Ewa Marcinkowska, em. prof. Politechniki Wrocławskiej, wieloletni członek Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.


marcinkowska_2023


∗   Informacja na temat cyklicznej 54. Konferencji INŻYNIERIA PRZEDSIĘWZIĘĆ BUDOWLANYCH 2023, organizowanej w tym roku przez Politechnikę Warszawską, pod patronatem Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN znajduje się tutaj.

∗   II Konferencja Naukowo-Technicznej "Zarządzanie Bezpieczeństwem Pracy w Budownictwie" odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26-27 października 2023 roku. Organizatorzy konferencji zapraszają do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie konferencji oraz do czynnego w niej udziału.

∗    W dniach 26 - 28 marca 2023 odbędzie się kolejna edycję konferencji "Modelowanie preferencji a ryzyko'23", połączona z dziesiątą edycją International Workshop on Mutiple Criteria Decision Making. Informacje znajdują się na stronie internetowej.


swieta_2022


∗    Z głębokim żalem przekazujemy informację, że w dniu 20 grudnia 2022 zmarł prof. dr hab. inż. arch. Witold Andrzej Werner, wieloletni członek Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.


werner_2022


∗    W dniach 12-13 października 2023 r. odbędzie się kolejna, 54 już konferencja Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych, organizowana w 2023 roku przez Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Lądowej, w Warszawie i/lub bliskiej okolicy. Strona internetowa konferencji i więcej szczegółów - po Nowym Roku.

∗   W dniach 26-27 października 2023 r. we Wrocławiu odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Zarządzanie bezpieczeństwem pracy w budownictwie" organizowana przez Politechnikę Wrocławską, Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy oraz Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu. Strona internetowa Konferencji ukaże się w najbliższych dniach.

∗    Zebranie Sekcji IPB odbędzie się w dniu 10 listopada 2022r. o godz. 12:00 w głównej siedzibie grupy METALTECH-PIASECKI w Ciechanowie, ul. Niechodzka 13. W załączniku bliższe informacje i program zebrania. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    Zebranie Sekcji IPB odbędzie się w dniu 28 września 2022r. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu, podczas 53 konferencji IPB organizowanej przez Politechnikę Poznańską. W załączniku bliższe informacje i program zebrania. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    W dniach 28-30 września 2022 r. w Kołobrzegu odbędzie się 53. Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych organizowana przez Politechnikę Poznańską. Więcej informacji znajduje się tutaj. Zachęcamy do udziału w konferencji.

∗    W dniach 26-27 października 2022 r. odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna "Aktualne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie". Więcej informacji znajduje się tutaj. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

∗    Zebranie Sekcji IPB odbędzie się w dniu 6 czerwca 2022r. o godz. 9:30 w audytorium B12 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W załączniku bliższe informacje i program zebrania. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    Zebranie Sekcji IPB odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2022r. o godz. 11:00 w formie zdalnej na platformie Zoom. W załączniku bliższe informacje i program zebrania. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    W 2022 roku cykliczna konferencja naukowo - techniczna Sekcji pt. INŻYNIERIA PRZEDSIĘWZIĘĆ BUDOWLANYCH odbędzie się w dniach 28-30 września. Organizatorem konferencji jest Politechnika Poznańska. Bliższe informacje o konferencji w zaproszeniu.

∗    Dr hab. inż. Nabi Ibadov, prof. PW zaprasza na "4th International Conference on Artificial Intelligence and Applied Mathematics in Engineering (ICAIAME 2022)", która odbędzie się w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Konferencja może zainteresować osoby zajmujące się zastosowaniem sztucznej inteligencji w budownictwie. Więcej informacji znajduje na stronie konferencji.


swieta_2021


∗    Prof. dr hab. inż. Edyta Plebankiewicz zaprasza na: The 18th Colloquium "New Trends in Construction Management" and 8th meeting of EURO working group Operational Research in Sustainable Development and Civil Engineering, które odbędzie się w dniach 19 - 20 maja 2022 r w Krakowie. Szczegółowe informacje dostępne tutaj. Zachęcamy do przesyłania streszczeń referatów, które będą umieszczone w monografii."

∗    Zebranie Sekcji IPB odbędzie się w dniu 17 stycznia 2022r. o godz. 11.00 w formie zdalnej na platformie Zoom. W załączniku bliższe informacje i program zebrania. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    Na prośbę dr inż. Pawła Nowaka zamieszczamy link do strony konferencji nt. "Nowe oblicze prefabrykacji w zrównoważonym zielonym budownictwie - wymagania, potrzeby."

∗    W 2021 roku konferencja naukowo - techniczna Sekcji pt. INŻYNIERIA PRZEDSIĘWZIĘĆ BUDOWLANYCH odbędzie się 18-20 października. Organizatorem jej jest Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. Bliższe informacje o konferencji na stronie Organizatorów.

Życzenia od Prezydium Sekcji IPB KILiW PAN


swieta_2021


∗   Sprawozdanie z zebrania Sekcji IPB z dnia 22.02.2021r. jest dostępne tutaj. Prezentacja Pana mgr. inż. Dariusza Blochera - Prezesa Budimex S.A. o wpływie pandemii na branżę budowlaną jest dostępne tutaj. Ramowy program pracy SIPB KILIW PAN w kadencji 2020-2023 jest dostępny tutaj.

∗   Nowy skład Sekcji na lata 2020 - 2023, skład Prezydium oraz członków SIPB z KILiW oraz spoza Komitetu został zamieszczony tutaj. Nową Przewodniczącą SIPB została Pani Prof. dr hab. inż. Elżbieta Radziszewska - Zielina, a Wiceprzewodniczącą Pani Prof. dr hab. inż. Anna Sobotka. Serdecznie gratulujemy! Sprawozdanie z zebrania wyborczego znajduje się tutaj.

∗    Najbliższe spotkanie Sekcji odbędzie się w dniach 18-20 października 2021r. na Politechnice Białostockiej w trakcie konferencji IPB. Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗   Bardzo miło jest nam poinformować, że Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dniu 28.09.2020r. Pani Prof. dr hab. inż. Elżbiecie Radziszewskiej - Zielinie z Politechniki Krakowskiej oraz Panu Prof. dr hab. inż. Dariuszowi Skorupce z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, natomiast w dniu 14.01.2021r. Pani Prof. dr hab. inż. Edycie Plebankiewicz. Serdecznie gratulujemy!

∗   Prof. dr hab. inż. Bożena Hoła zaprasza jako Special Issue Editor do publikowania artykułów w Applied Sciences (MDPI) w Special Issue: Current Technological, Methodological, and Organizational Research Trends in the Construction Industry. Więcej informacji tutaj.

∗   Pani Prof. Elżbieta Radziszewska - Zielina zachęca do przygotowania oryginalnych artykułów do specjalnego wydania czasopisma Sustainability (IF=2.6, 70 punktów) na temat "Technology, Organisation and Management in Sustainable Construction" Więcej informacji tutaj.

∗    Najbliższe spotkanie Sekcji odbędzie się 22 września 2021r. o godz. 9.00 na Politechnice Gdańskiej.
W załączniku program zebrania oraz mapka.
Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗    Najbliższe spotkanie Sekcji odbędzie się 21 czerwca 2021r. o godz. 12.00 w formie zdalnej na platformie Zoom. W załączniku bliższe informacje i program zebrania.
Przypominamy, że zebrania Sekcji są otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną na naszych spotkaniach.

∗   Miło jest nam poinformować, że członkami KILiW PAN w kadencji 2020 - 2023 z naszej Sekcji zostali: Pan Prof. Oleg Kapliński, Pani Prof. Anna Sobotka i Pani Dr hab. Elżbieta Radziszewska-Zielina prof. Politechniki Krakowskiej. Serdecznie gratulujemy!

∗   W imieniu wszystkich członków i sympatyków Sekcji IPB, profesor Elżbieta Radziszewska-Zielina, Przewodnicząca Sekcji złożyła gratulacje profesorowi Kazimierzowi Czaplińskiemu z okazji pięknego Jubileuszu 95-lecia Urodzin. 20.04.2021-Sesja Jubileuszowa online. Zdjęcia dostępne tutaj.

∗   W kwietniu tego roku przypadają 95-te urodziny Prof. Kazimierza Czaplińskiego, wieloletniego członka naszej Sekcji. Z tej doniosłej okazji współpracownicy Pana Profesora organizują w dniu 20 kwietnia 2021 r. zdalną, okolicznościową sesję urodzinową. Szczegółowe informacje znajdują się na tutaj.

∗   Miło jest nam poinformować, że Prof. Oleg Kapliński,
dr h.c. został honorowym członkiem Euro Working Group "Operation Research in Sustainable Development and Civil Engineering". Gratulujemy!

∗   Profesor Tadeusz Trzaskalik zaprasza na konferencję Modelowanie Preferencji a Ryzyko'21 oraz International Workshop on Multiple Criteria Decision Making'21. Konferencja odbędzie się w dniach 22 i 23 marca w trybie on-line. Konferencja jest bezpłatna, należy się zarejestrować przez stronę internetową. Więcej informacji tutaj.

∗   15 maja w Wilnie odbyło się 17th Colloquium "Sustainable decisions in Built Environment" and 7th meeting of EURO working group OR in Sustainable Development and Civil Engineering, podczas którego profesor Edmundas Zavadskas, członek stowarzyszony naszej Sekcji, obchodził swoje 75 urodziny. Profesor otrzymał gratulacje, które w imieniu Sekcji IPB złożyła jej sekretarz, dr hab. inż. Elżbieta Radziszewska-Zielina, prof. PK. Zamieszczamy zdjecie z tej uroczystości. Więcej informacji na temat Szanownego Jubilata tutaj.

∗   Miło jest nam poinformować, że Prof. Anna Sobotka została laureatem Polskiego Herkulesa 2018, a laureatem Buildera w kategorii "Nauka i edukacja" został prof. Zdzisław Hejducki. Gratulejemy! Więcej informacji na temat przyznanych nagród tutaj.

∗   Miło jest nam poinformować, że tegoroczną nagrodę naukową im. prof. Aleksandra Dyżewskiego otrzymał
dr hab. inż. Piotr Jaśkowski z Politechniki Lubelskiej. Serdecznie gratulujemy!

∗   Polecamy bardzo interesujący wywiad z prof. M. Skibniewskim na temat przygotowywania i kierowania do czasopism artykułów naukowych.

∗   Miło jest nam poinformować, że Sekretarz naszej Sekcji dr hab. inż. Elżbieta Radziszewska-Zielina prof. PK została laureatką szczególnie cennej nagrody przyznanej przez Wydział IV Nauk Technicznych PAN. Więcej na temat odznaczenia można przeczytać tutaj i tutaj. Serdecznie gratulujemy!

∗   Miło jest nam poinformować, że laureatką tegorocznej naukowej nagrody PZITB im. Prof. Aleksandra Dyżewskiego została dr hab. inż. Jadwiga Bizon-Górecka, prof. UTP w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy!

∗   W dniu 17 maja 2017 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Lądowej Technical University of Košice (Słowacja) z okazji Jubileuszu 40 - lecia Wydziału. Na posiedzeniu tym zostały wręczone pamiątkowe medale. Medal za współpracę międzynarodową otrzymała dr hab. inż. Elżbieta Radziszewska-Zielina, prof. PK. Zdjęcia oraz osiągnięcia Pani Profesor zamieszczamy w sprawozdaniu z tej uroczystości. Serdecznie gratulujemy!

∗   Zapraszamy wszyskich do udziału w World Multidisciplinary Civil Engineering-Architecture-Urban Planning Symposium WMCAUS 2017 w Pradze. Referaty z ubiegłorocznej sesji ukazały się w Procedia Engineering i są już indeksowane na Web of Science. Ważne! Zgłoszenie prosimy zarejestrować wg podanej instrukcji.

∗   Miło jest nam poinformować, że wieloletni członek naszej Sekcji, prof. Edmundas Zavadskas z Wilna został Honorowym Członkiem International Association of Grey System and Uncertain Analysis oraz Neuthrosopic Science International Association. W załączeniu kopia certyfikatu1 i certyfikatu2. Serdecznie gratulujemy!

∗    Członkowie Sekcji IPB KILIW PAN wzięli udział w uroczystej otwartej Radzie Naukowej Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego z okazji Jubileuszu 90-lecia Urodzin Prof. Kazimierza Czaplińskiego (Politechnika Wrocławska, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Budynek A-1, Aula, godzina 11.15÷13.00) a w ich imieniu członkowie Prezydium Sekcji (na zdjęciu) złożyli życzenia Szanownemu Jubilatowi z okazji pięknego jubileuszu.

∗   Opracowywane są założenia do napisania przez członków Sekcji kompendium wiedzy "Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych. Rekomendowane metody i techniki". Zaproponowany przez prof. T. Kasprowicza sposób opracowania treści każdego rozdziału oraz kilka uwag edytorskich można przeczytać tutaj

∗   Trwają prace nad logo Sekcji. Na ostatnim posiedeniu prof. T. Kasprowicz przedstawił kilka propozycji opracowanych przez dr. A. Czemplika. Można je obejrzeć tutaj. Wszyskich członków Sekcji prosimy o głosowanie, które pomoże wybrać logo.

∗   W ostatnim numerze Biuletynu Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa na stronach 24 - 26 można przeczytać wywiad z prof. Olegiem Kaplińskim. Polecamy.

∗   W dniach 15-20.IX.2013 odbyła się zorganizowana przez Politechnikę Lubelską 59 Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZiTB "Krynica 2013". Tematem przewodnim konferencji było BUDOWNICTWO NA OBSZARACH WIEJSKICH - NAUKA, PRAKTYKA, PERSPEKTYWY. W trakcie konferencji Sekcja IPB miała dwie sesje, wygłoszono łacznie 10 referatów. Materiały z artykułami z tych sesji zostały opublikowane w czasopiśmie Budownictwo i Architektura vol. 12(1) 2013.

∗    Na prośbę prof. Mirosława Skibniewskiego publikujemy informację n.t. Creative Construction Conference 2013 w Budapeszcie.

do góry     powrót do głównej strony